Pakalpojumi

Fizikālās terapijas procedūras

Fizikālās terapijas procedūras

Fizikālā terapija ir medicīnas nozare, kura ietver dažādu slimību ārstēšanu izmantojot pārveidotus dabas līdzekļus (elektrība, gaisma, ultraskaņa). Fizikālās medicīnas metodes ir fizioloģiskas, iedarbojas patoģenētiski un simptomātiski, ir ārstnieciski efektīvas un organismam nekaitīgas.

Fizikālās terapijas procedūras ļauj samazināt medikamentu devas, paātrināt atveseļošanās procesu un samazināt komplikāciju iespējas. Fizikālā terapija, tiek izmantota dažādu slimību ārstēšanai.

Ārstu prakses “Svīre plus” fizikālās terapijas kabinetā tiek piedāvātas dažāda veida procedūras.

Ultraskaņas terapija

Ultraskaņas terapijā lieto augstas frekvences mehāniskas svārstības. Ultraskaņas procedūra labvēlīgi ietekmē balsta un kustību sistēmu, uzlabo asinsriti, limfteci locītavās, veicina iekaisumu infiltrāta uzsūkšanos, uzlabo sinoviālo apvalku šūnu funkcijas. Veicina atjaunošanos bojātos nervos, uzlabo nervu trofiku.

Ultraskaņai ir pretsāpju efekts, pretiekaisuma darbība, tā veicina audu trofiku un reģenerāciju.

Amplipulsterapija

Ārstēšanā izmanto modulētu sinusoidālo maiņstrāvu. Pavisam ir piecu veidu maiņstrāvas, kuras atšķirās ar amplitūdas un pulsācijas veidu. Terapeitiskais efekts ir neiromiostimulējošs, pretsāpju iedarbība, spazmolītisks un atrofisks efekts.

Darsonvalizācija

Fizikālās medicīnas metode, kurā izmanto impulsu augstsprieguma un augstfrekvences maiņstrāvu, ar pavisam nelielu strāvas stiprumu un īsu impulsu.

Šī metode paplašina kapilārus un artērijas, uzlabo audu trofiku un vielmaiņu, paaugstina hipotonisko vēnu tonusu, uzlabo ādas funkcionālo stāvokli, paaugstina tās elastību, kavē matu izkrišanu, mazina sāpes un niezi. Nelieliem hroniskiem ādas iekaisumiem ir pretiekaisuma efekts.

Limfodrenāža

Medicīnas termins „limfodrenāža” nozīmē kustību, limfas stimulāciju. Mehāniskā limfodrenāža jeb “gaisa zābaki” ir maiga, slīdoša spiediena masāža ar gaisa spilveniem, kuras laikā spiediens virzās no apakšas uz augšu, no potītēm uz ceļiem, gurniem un iegurni.

Limfodrenāžas procedūra palīdz:

  • Uzlabot asinsriti un limfas plūsmu;
  • Aktivizēt vielmaiņu ādas taukšūnās;
  • Novērst liekā šķidruma uzkrāšanos;
  • Stiprināt saistaudus;
  • Tonizēt ādu;
  • Samazināt ķermeņa apjomu;
  • Mazināt nogurumu un relaksēt ķermeni.

Magnētterapija

Magnētterapija ir fizikālās medicīnas metode, kura iedarbojas uz organismu ar zemas frekvences magnētisko lauku un ļoti zemas frekvences magnētisko lauku.

Terapijas pamatā ir fizikāli ķīmiskas pārmaiņas, ko lauks rada bioloģiskos šķīdumos, asins fermentos – mainās jonu aktivitāte, uzlabojas asins un limfas cirkulācija.

Magnētterapija uzlabo audu asinsriti, veicina audu trofiku, mazina tūsku, iekaisumu un sāpes. Šo fizikālās terapijas metodi izmanto, ārstējot saistaudu sistēmas, nervu sistēmas slimības, traumatiskus bojājumus kā arī distrofiskas, deģeneratīvas un traumatiskas balsta–kustību aparāta slimības.

Pierakstu procedūrām var veikt pie sekojošā speciālista:

Jolanta Rulle

Fizikālās terapijas māsa
+371 29 182 854